Co ile depilacja laserowa łydek?

Co ile depilacja laserowa łydek?

0 Comments

Co ile depilacja laserowa łydek? Usuwanie owłosienia z dolnych partii nóg jest dla wielu kobiet nieodłączną częścią codziennego rytuału kosmetycznego i higienicznego. Nabiera to szczególnego znaczenia w miesiącach letnich, podczas których dolne partie nóg są często odkryte. Gładkie i zadbane łydki często są powodem do dumy, dlatego zabiegi depilacji tych okolic ciała cieszą się największą popularnością.

W ostatnich czasach popularność tego zabiegu wzrasta również w przypadku mężczyzn, którzy z różnych powodów decydują się na dbanie o gładką skórę również na łydkach. Depilacja łydek obejmuje przestrzeń poniżej dolnej linii kolana, kończąc na obszarze uda, oraz czubku palca wraz z górną powierzchnią stóp.

Nowoczesna depilacja laserowa

Stosowane regularnie, popularne metody depilacji polegające na mechanicznym lub chemicznym usuwaniu włosów są mało skuteczne, głównie dlatego, że ich efekty są krótkotrwałe i trudno mierzalne. Nowoczesna metoda depilacji polegająca na niszczeniu wewnętrznej struktury włosa za pomocą wiązki lasera diodowego stanowi doskonałą alternatywę dla szerokiej gamy krótkotrwałych metod usuwania owłosienia. Podstawową zaletą tej metody jest jej długotrwały efekt, co czyni ją doskonałym rozwiązaniem w przypadku usuwania owłosienia z łydek, które należą do części ciała najczęściej poddawanych różnym zabiegom depilacyjnym. Usuwanie włosów za pomocą lasera diodowego polega na wykonaniu kilku sesji zabiegowych, które sprawią, że włosy całkowicie wypadną i nigdy nie odrosną. Problemy z nadmiernym owłosieniem na łydkach i koniecznością ciągłego powtarzania zabiegu znikną raz na zawsze. W przypadku tych części ciała obszar, z którego usuwane są włosy rozciąga się od linii kolana do linii piszczeli, zarówno z przodu jak i z tyłu łydek. Klienci o szczególnie delikatnej skórze, którzy zastanawiają się nad poddaniem się depilacji laserowej łydek powinni wziąć pod uwagę fakt, że ta metoda usuwania nadmiernego owłosienia nie powoduje podrażnień skóry, a długotrwały efekt zabiegu eliminuje konieczność stosowania innych metod depilacji w przyszłości. Długotrwałe efekty depilacji łydek z wykorzystaniem lasera diodowego przynoszą wymierne korzyści również w aspekcie finansowym. Poddanie się depilacji laserowej na wybranej partii ciała przekłada się na znaczne oszczędności wynikające z wyeliminowania innych zabiegów depilacji. Dlatego depilacja laserowa jest opłacalnym rozwiązaniem i inwestycją, która szybko się zwróci.

Częstotliwość depilacji laserowej łydek

Niestety, nie usuniesz wszystkich włosków podczas jednej sesji. Istnieje kilka powodów, dla których musisz odwiedzić lekarza więcej niż raz, a większość mężczyzn zazwyczaj wymaga 3-6 zabiegów rozłożonych co kilka tygodni. Po pierwsze, w danym momencie tylko pewna ilość mieszków włosowych jest aktywna, podczas gdy inne znajdują się w fazie spoczynku. Tak właśnie działa owłosienie ciała: rośnie, wypada i odrasta, a laser działa tylko na aktywnie rosnące włosy. Normalny cykl wzrostu włosa trwa miesiąc, aby się zregenerować i wtedy właśnie należy zgłosić się na kolejny zabieg. Częstotliwość depilacji musi być sporządzona przez lekarza prowadzącego zabieg, gdyż to on doskonale zna kartę medyczną pacjenta a także jego predyspozycje do szybszego lub wolniejszego wzrostu owłosienia. Specjalista to prawdziwe kompendium wiedzy o depilacji laserowej łydek. Warto zadawać mu pytania, aby być świadomym istoty tej metody usuwania niechcianego owłosienia.

Przygotowania do zabiegu

Co ile depilacja laserowa łydek?
Co ile depilacja laserowa łydek?

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa, wybierz lekarza, który posiada certyfikat w takiej specjalności jak dermatologia lub chirurgia kosmetyczna i ma doświadczenie w depilacji laserowej na Twoim typie skóry. Jeśli zabieg będzie wykonywany przez asystenta lekarza lub licencjonowaną pielęgniarkę, upewnij się, że lekarz nadzoruje i jest dostępny na miejscu podczas zabiegów. Zachowaj ostrożność w stosunku do spa, salonów i innych placówek, które pozwalają personelowi niemedycznemu wykonywać depilację laserową. Konsultacja z lekarzem jest niezbędna przed przystąpieniem do depilacji laserowej. Lekarz dokładnie przejrzy historię medyczną, w tym przyjmowane leki, historię chorób skóry lub blizn oraz przebyte zabiegi usuwania owłosienia. Ponadto omówi on ryzyko i korzyści zabiegu. Podczas konsultacji należy również  omówić plan leczenia i związane z nim koszty. Lekarz zaproponuje również szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania do depilacji laserowej.  Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi unikania ekspozycji na słońce przed i po zabiegu. Zawsze, gdy wychodzisz na zewnątrz, stosuj krem z filtrem.. Unikaj kremów, które przyciemniają skórę. Lekarz może również przepisać krem wybielający skórę, jeśli niedawno się opaliłeś lub masz ciemniejszą skórę. Skubanie, woskowanie i elektroliza mogą zakłócać pracę mieszków włosowych i należy ich unikać co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem. Golenie jest zalecane na dzień przed zabiegiem laserowym. Usuwa się w ten sposób włosy nad skórą, co może spowodować powierzchniowe uszkodzenie skóry, ale pozostawia trzon włosa nienaruszony pod powierzchnią.

Related Posts