Dietetyczne posiłki

Dietetyczne posiłki

0 Comments

Dietetyczne posiłki – najważniejsze informacje: dietetyczne posiłki lub „diety pudełkowe”, jak je nazywają niektórzy, to niezwykle popularny sposób na odchudzanie i przejście na nieco zdrowszy tryb życia. Nie jest to zaskakujące. Zbilansowany pod względem odżywczym obiad eliminuje potrzebę dodatkowej edukacji na temat wartości kalorycznej i odżywczej poszczególnych produktów i podpowiada, jak łączyć ze sobą różne produkty, aby posiłek był zarówno pożywny, jak i smaczny.

To z pewnością świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na gotowanie. Jednak oprócz zalet dietetyczne posiłki mają też swoje wady. Warto dowiedzieć się więcej o tym, czym jest dieta pudełkowa i jak wybrać najlepszą dla siebie.

Dieta pudełkowa – co to jest?

Dietetyczne posiłki
Dietetyczne posiłki

Catering dietetyczny lub tzw. posiłek w pudełku to nic innego jak usługa polegająca na przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków klientom przez cały dzień. Różne firmy mogą oferować różne pakiety posiłków lub oferować indywidualne wybory produktów i gwarancje kalorii na posiłek. Jeśli próbujesz zrzucić zbędne kilogramy, warto sprawdzić, czy dietetyk współpracuje z konkretną firmą, która oferuje catering dietetyczny i czy możemy spotkać się z nim na konsultację.
Diety pudełkowe mogą spełniać różne zadania. Nie tylko jest potrzebny do utraty wagi, ale często może stanowić zbilansowany posiłek dla osób, które nie chcą gotować lub nie mają wystarczająco dużo czasu na gotowanie. W chwili obecnej firmy cateringowe wprowadziły również catering sportowy o wysokiej kaloryczności.
Standardowo firma oferuje pięć lub cztery pakiety posiłków o ustalonych porach każdego dnia lub tylko od poniedziałku do piątku (a czasami opcjonalnie sześć dni w tygodniu).
W związku z rosnącym zainteresowaniem żywnością i napojami na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu usługi. Praktycznie w każdym większym mieście możemy znaleźć kilkanaście firm konkurujących o oferty i bonusy.

Po pierwsze, warto zauważyć, że różne firmy oferujące catering dietetyczny mogą oferować różne rodzaje posiłków. Istnieje jednak kilka głównych typów, które pojawiają się najczęściej. Oczywiście na wstępie należy wspomnieć o diecie podstawowej (zwanej też standardową, zróżnicowaną itp.), która stanowi podstawowe wytyczne dotyczące żywienia przeciętnego człowieka w średnim wieku. Wśród innych, bardziej specjalistycznych diet znajdziemy diety Paleo, wegetariańskie, wegańskie, ruchowe, bezlaktozowe czy bezglutenowe. W rzeczywistości każda z powyższych diet może mieć różne opcje pod względem zawartości kalorii. Domyślnie zawartość kalorii w osobistej diecie może wynosić: 1000 kalorii, 1200 kalorii, 1500 kalorii, 18000 kalorii, 2000 kalorii, 2500 kalorii, 3000 kalorii. Najwyższa wartość kaloryczna jest oczywiście dla osób bardzo aktywnych, natomiast najniższa wartość kaloryczna dla tych, którzy chcą schudnąć.

Jeśli chcemy osiągnąć konkretne rezultaty stosując daną dietę, powinniśmy skonsultować się z dietetykiem w celu podjęcia decyzji. Jednak nie wszystkie firmy oferują taką opcję i często sami musimy decydować, co jest dla nas najlepsze. Niestety nie zawsze podejmujemy właściwe decyzje. Na przykład wybór diety 1000 kalorii na początek może być zbyt szokujący dla naszego organizmu i najlepiej zacząć od zdrowszej diety, która jest bliższa naszej typowej równowadze kalorii. Dobrym pomysłem jest wybranie kilku planów dietetycznych, które uważasz za dobre i skonsultowanie się z dietetykiem. Wtedy upewnimy się, że nie popełniamy błędów.

Catering z posiłkami — koszt

Niestety, jedzenie i napoje nie są tanie. Ceny wszystkich posiłków w ciągu dnia mogą wahać się od 50 zł do 70 zł (przy założeniu około 5 posiłków). W przeliczeniu na pełny miesiąc możemy zapłacić około 1500-2000 zł, przy założeniu, że obejmuje wszystkie dni. Posiłki mogą być ograniczone do posiłków serwowanych od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem weekendów. W tym przypadku zapłacimy znacznie mniej (ok. 1000-1200 zł).
Ceny uzależnione są od ilości spożywających posiłki. Zazwyczaj do wyboru mamy pięć lub cztery posiłki w ciągu dnia wraz z ich kalorycznością i składnikami. Im wyższe wymagania żywieniowe i przygotowawcze diety, tym wyższa cena.

Catering – dla kogo?

Najłatwiej jest odpowiedzieć na to pytanie każdemu, kto chce tę usługę. Jednak catering dietetyczny skierowany jest przede wszystkim do tych, którym brakuje czasu na gotowanie lub brak wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Ta opcja jest również przydatna dla osób próbujących schudnąć. W końcu im mniej pojawiasz się w sklepie, tym mniej masz pokus.

Related Posts

Psychoterapia w Gdyni

Psychoterapia w Gdyni

0 Comments

Psychoterapia w Gdyni: W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmagających…

Jakie wino do krewetek?

Jakie wino do krewetek?

0 Comments

Krewetki można przygotować w wielu różnych kuchniach świata. Potrawy te…

Ortopeda

Ortopeda

0 Comments

W dzisiejszym świecie, w którym aktywność fizyczna i styl życia…