Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem?

Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem?

0 Comments

Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem? Urlop to czas, na który czekamy cały rok. Psycholodzy przyjmują, że minimum dwa tygodnie czasu wolnego od pracy przeznaczonego na odpoczynek jest niezbędne dla naszego zdrowia psychicznego. Najlepiej czas ten spędzić w takim miejscu, które zapewni nam maksymalną dawkę tego, co najbardziej lubimy. Osoby uwielbiające spokój i naturę wybiorą się w góry, sympatycy wielkomiejskich imprez chętnie zwiedzą stolice miast europejskich. Jednak coroczne statystyki wykazują, że nadal wielu rodaków niezmiennie wybiera wakacje nad morzem.

Wakacje nad morzem to samo zdrowie

Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem?
Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem?

Nie od dziś wiadomo, że morski klimat korzystnie wpływa na zdrowie, dlatego w celu wypoczynku warto decydować się na wakacje nad morzem. Na dobroczynne działanie składa się nie tylko jod w powietrzu, ale również morska woda. Spacer po plaży redukuje stres, a woda morska korzystnie wpływa na naszą odporność, poprawia przemianę materii, dba o naszą skórę i wspomaga układ krążenia.

O zaletach naturalnego jodu napisano już wiele publikacji, jednak warto podkreślić, że jod usprawnia pracę tarczycy, wspomaga serce, zapobiega osteoporozie, a także nawilża płuca i oskrzela. Witamina D pochodząca ze słońca, którym napawamy się całymi dniami, daje nie tylko piękną letnią opaleniznę, ale również poprawia nastrój, mobilizuje do aktywności, oraz korzystnie wpływa na układ krążenia i reguluje rytm biologiczny organizmu. Nikt nie powiedział, że wszystkie te zalety oferuje tylko polskie morze. Równie dobrze można wykupić wakacje na Sycylii, lub w innym kraju gwarantującym wyśmienitą letnią aurę.

Dla każdego coś miłego — rodzinne wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem można, a nawet należy spędzić rodzinnie. Z przyjemnych odprężających chwil skorzystają wtedy nie tylko rodzice, ale i dzieci. Aby uatrakcyjnić dzieciom wypoczynek i zaszczepić w nich element odkrywania świata, idealnie jeśli rodzice zdecydują się na kursy nurkowania dla dzieci. Pod opieką wykwalifikowanej kadry pociechy staną się odkrywcami życia morskiego.

Aktywne spędzanie czasu, oswajanie się z pracą w grupie, odpowiedzialność, czy obcowanie z przyrodą w naturalnym środowisku to tylko niektóre z zalet tego aktywnego wypoczynku dla milusińskich. Rodzice oczywiście mogą dołączyć do pociech, ponieważ wspólne nurkowanie to czysta przyjemność wpływająca na zacieśnienie więzi rodzinnych. Po emocjach związanych ze sportami wodnymi rodzice mogą zabrać dzieci na dobry obiad do lokalnej restauracji, oraz zwiedzić wspólnie okoliczne urokliwe zakątki.

Wakacje nad morzem z przyjaciółmi 

Jeśli nie wakacje nad morzem z rodziną, to może z przyjaciółmi? Single również znajdą w nadmorskich kurortach niezliczoną ilość atrakcji. Jeśli stawiamy na spokój, warto wynająć przytulny niewielki domek dla kilku osób w oddaleniu od dużych nadmorskich miast. Niewielkie miasteczko, lub urokliwa wioska w pobliżu plaży zapewni poczucie prywatności i mniejszy tłok, niż mocno zaludnione plaże dużych miast. Na pewno w pobliżu znajdziemy punkt, w którym wypożyczymy lub kupimy deski do wakesurfingu. Ten rodzaj czynnego wypoczynku to spora ilość adrenaliny i duża satysfakcja, jeśli uda nam się posiąść odpowiednie umiejętności umożliwiające beztroskie mknięcie po fali tuż za motorówką.

Nie tylko opalanie — czynny wypoczynek

Wakacje nad morzem co prawda kojarzą się z leniwym plażowaniem i pływaniem w morzu, lecz to nie koniec rozrywek, których można uświadczyć. Aktywny wypoczynek sprawi, że wolny czas zostanie wypełniony wartościowo. Kursy nurkowania, wakesurfing, żeglowanie, lot motolotnią, czy siatkówka plażowa z pewnością umilą czas wolny przeznaczony na relaks wakacyjny. Nadmorskie okolice aż kipią od oferowanych atrakcji nie tylko ściśle związanych z wodą. Możemy zatem skorzystać z relaksującego masażu, sesji w SPA, aerobiku w wodzie, nauki salsy, czy kortu tenisowego. Jeśli aktywny wypoczynek oznacza dla nas spacery i odkrywanie nowych terenów, możemy wybrać się na zwiedzanie okolicznych miast wypełnionych atrakcjami i perełkami historycznymi, lub odbyć długi spacer wzdłuż plaży.

Nocne życie — nieco szaleństwa

Po intensywnym lub wręcz przeciwnie leniwym dniu warto zaczerpnąć odrobinę bardziej imprezowego klimatu. Wskoczmy więc w odzież nico bardziej zabudowaną niż kostium kąpielowy i wybierzmy się na zwiedzanie okolicznych restauracji, pubów, lub lokali oferujących imprezy taneczne. Pyszne lokalne specjały oferowane w każdej nadmorskiej restauracji aż proszą się o romantyczny wieczór przy świecach, zakończony potańcówką w rytm latynoskich rytmów. Bezkonkurencyjne kluby i dyskoteki pełne turystów, ale również lokalnych mieszkańców oferują niepowtarzalny klimat sprzyjający zawieraniu nowych znajomości i poszerzaniu kręgu znajomych i przyjaciół. Spontaniczny wypad na imprezę na plaży z pewnością zachwyci tańcami bez obuwia na rozgrzanym za dnia piasku, oraz tradycyjnym napojem z palemką.

Nieograniczone wręcz możliwości spędzenia czasu i rozkoszowania się nadmorskim klimatem sprawiają, że wakacje nad morzem to wciąż bardzo popularna  forma wykorzystania urlopu.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

Related Posts