Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu? Przed zebraniem choćby jednej złotówki, ważne jest, aby zacząć od szczegółowego planu projektu placu zabaw. Nie istnieje jeden uniwersalny szablon zbierania pieniędzy, a im bardziej zróżnicowane podejście, tym większy sukces. Posiadanie solidnego planu i podążanie za nim pomoże Ci pozostać na najbardziej bezpośredniej drodze do osiągnięcia celu zbiórki pieniędzy.
Konieczne będzie także utworzenie komitetu ds. fundraisingu na rzecz placu zabaw. Może istnieć jeden główny komitet i inne podkomitety dla każdej zbiórki, ale musi istnieć podstawowa grupa wolontariuszy z różnych środowisk. Członkowie komitetu nie muszą być ekspertami w zbieraniu funduszy, wystarczy, że są ludźmi z pasją do zabawy i chęcią pomocy. Postaraj się stworzyć zespół o zróżnicowanych umiejętnościach, tak by zadania mogły być delegowane w oparciu o mocne strony każdego z nich. Na przykład, jeśli ktoś jest dobrym pisarzem, może nadzorować redagowanie komunikatów związanych z projektem zbiórki funduszy na plac zabaw i różnymi zbiórkami.
Plan działania
Jednym z pierwszych zadań komitetu ds. pozyskiwania funduszy będzie opracowanie budżetu placu zabaw. Szczegółowy budżet sprawi, że zadanie zbierania funduszy będzie bardziej wykonalne i pozwoli utrzymać wszystko na dobrej drodze, gdy pojawią się wydatki. Umieść wszystko na osi czasu od terminów dotacji do wydarzeń fundraisingowych do świąt i przerw szkolnych. Wszystko, co wymaga Twojej uwagi lub może wpłynąć na wsparcie, powinno być uwzględnione na osi czasu. Istnieje wiele sposobów na zbieranie pieniędzy na place zabaw, a najbardziej udane programy fundraisingowe nie opierają się na jednym podejściu. Zamiast tego wykorzystują kombinację indywidualnych darczyńców, specjalnych wydarzeń, wsparcia lokalnego biznesu oraz darowizn rzeczowych, aby osiągnąć swoje cele fundraisingowe. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zbiórkę funduszy na place zabaw, które pozwolą Ci zastanowić się nad wszystkimi sposobami finansowania projektu placu zabaw. Istnieje wiele projektów i urządzeń na place zabaw, które osiągnęły swój cel zbiórki funduszy w błyskawicznym czasie. Wiele razy, ludzie są bardziej skłonni do przekazania pieniędzy, jeśli dasz im coś w zamian, takie jak ich nazwisko na znaku, tablicy na nowym placu zabaw. Możesz również poprosić o pieniądze na zakup konkretnego elementu placu zabaw, takiego jak huśtawka, ławka parkowa lub panel do ćwiczeń. Eksperymentuj chodząc od drzwi do drzwi, dzwoniąc do poszczególnych osób lub inicjując kampanię wsparcia pieniężnego.
Różne sposoby – ten sam cel
Niektóre z bardziej tradycyjnych i popularnych sposobów zbierania funduszy to: sprzedaż wypieków, konkurs gotowania, sprzedaż używanych książek, turniej sportowy. Bez względu na to, jaki rodzaj zbiórki pieniędzy wybierzesz, upewnij się, że ceny są wystarczająco wysokie, by zagwarantować zysk. Niektóre imprezy (gale, aukcje itp.) mogą wymagać wiele pracy, dlatego należy upewnić się, że są warte włożonego wysiłku. Możesz wzmocnić swoje wysiłki związane z pozyskiwaniem funduszy na plac zabaw (także plac zabaw dla niepełnosprawnych) poprzez współpracę z organizacją, która specjalizuje się w kampaniach finansowych. Wiele lokalnych biznesów jest chętnych do wspierania wysiłków, które poprawiają sytuację społeczności, do których należą. Największy sukces osiągniesz, jeśli zaoferujesz jakiś rodzaj uznania lub reklamy w związku z ich wsparciem. Projekty placów zabaw mogą być świetną okazją do reklamy dla firm.
Warte uwagi:
Udział lokalnej społeczności
Społeczności pragnące ożywić swoje przestrzenie publiczne powinny planować zbieranie funduszy i poszukiwanie możliwości uzyskania dotacji z dużym wyprzedzeniem. Zbadanie różnych możliwości uzyskania dotacji na cele rekreacyjne może zająć trochę czasu, a ich przetwarzanie po zatwierdzeniu może zająć trochę dodatkowego czasu administracyjnego. Wiele grup społecznych opiera zakres swojego projektu placu zabaw na dwuletnim okresie planowania, aby umożliwić zbieranie funduszy i ubieganie się o dotacje. Budowa bezpiecznego placu zabaw jest inwestycją w sprawność, zabawę i dobre samopoczucie najmłodszego pokolenia. Koszt wysokiej jakości certyfikowanego komercyjnego wyposażenia placu zabaw może być nieco zniechęcający dla wielu organizacji. Jednakże dzieci muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo i zasługują na sprzęt najlepszej jakości. Choć zwykle myślimy o finansowaniu w kategoriach pieniężnych – darowizn i datków gotówkowych – może ono również przybrać formę wkładu rzeczowego – czasu, talentów, towarów i usług. Wkłady niepieniężne, którym można przypisać wartość pieniężną, sumują się i mogą pomóc zredukować ilość działań fundraisingowych, które faktycznie trzeba przeprowadzić. Również wolontariusze mogą okazać się bezcenni, kiedy próbuje się zebrać pieniądze. Organizowanie zbiórek, zapewnianie poczęstunku na spotkaniach, marketing i wspieranie projektu to tylko kilka sposobów, w jaki ludzie mogą praktycznie ofiarować swój czas lub talenty na rzecz projektu. Każda pomoc jest niezbędna, jeśli chodzi o pozyskanie środków pieniężnych na plac zabaw dla dzieci.