Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce 

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce 

0 Comments

Współcześnie produkowane i sprzedawane kwiaty sztuczne do złudzenia przypominają te żywe, natomiast zdecydowanie przewyższają naturalną florę trwałością i odpornością. Brak konieczności podlewania, przesadzania i nawożenia roślin jest największą zaletą kompozycji wykonanych ze sztucznych kwiatów. Różnorodność imitacji roślin oferowanych przez hurtownie sztucznych kwiatów pozwala na tworzenie najwymyślniejszych kompozycji dostosowanych do okazji i aranżacji wnętrzarskich.

Kompozycje świąteczne

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce Święta są okazją, kiedy to możemy wykazać się nieograniczoną wręcz fantazją i kreatywnością. Im więcej kolorów i zieleni, tym lepiej. Kompozycje świąteczne zależą od rodzaju świąt, inne będą bożonarodzeniowe, a zupełnie inaczej będą wyglądać te wielkanocne. Niemałą rolę odgrywają tu akcesoria florystyczne https://www.kwiatysztuczne.pl/kategorie/akcesoria-florystyczne/, które dopełniają całości kompozycji. Bożonarodzeniowe dekoracje florystyczne ze sztucznych kwiatów z powodzeniem możemy wykonać w doniczce ceramicznej, lub szklanej. W doniczce ceramicznej całość kompozycji znajdzie się w ziemi, lub szklanych kamyczkach i widoczna będzie góra, natomiast w szklanej przezroczystej doniczce możemy układać dekoracje wewnątrz, tworząc coś na kształt popularnych lasów w szkle. W bożonarodzeniowych kompozycjach ze sztucznych kwiatów bardzo popularna jest gwiazda betlejemska, ale z powodzeniem możemy użyć również imitacji gałązek canneli z owocami, i ostrokrzewu. Urozmaicenie kompozycji sztucznymi bluszczami i łodygami ozdobnych traw z pewnością stworzy zachwycający efekt. Oprószenie dekoracji kwiatowej brokatem i owinięcie doniczki błyszcząca złotą wstążką nawiąże do magicznego klimatu świąt. W dekoracjach wielkanocnych stawiamy na żółte kwiaty. Doskonale w tej roli sprawdzą się żonkile i żółte tulipany, które wsadzamy do doniczki i ozdabiamy zielony dodatkami roślinnymi i sztucznymi baziami. Kompozycje ze sztucznych kwiatów w doniczce można osadzić na gąbce florystycznej, szklanych lub naturalnych kamykach, albo w korze drzewnej.

Kombinacje codzienne

Tworząc florystyczne dekoracje codzienne ze sztucznych kwiatów, warto postawić na stylizację, która będzie trwałą i uniwersalną ozdobą. Okazuje się, że umiejętność układania kwiatów nie jest tylko domeną kwiaciarek, ale przy odrobinie chęci każdy doskonale poradzi sobie z tym zadaniem. Możemy wykorzystać pełną paletę kwiatów, jednak warto pamiętać o doborze kolorystycznym. Wszystkie kwiaty są piękne, jednak pomieszanie wielu kolorów i form nie przynosi dobrego efektu. Z reguły utarło się, że w jednej doniczce znajduje się jeden kwiat, ponieważ różne rodzaje różnią się warunkami i wymaganiami. W przypadku kwiatów sztucznych nie obowiązuje to ograniczenie i panuje pełna dowolność. Możemy zatem na brzegu doniczki ułożyć ozdobny bluszcz, a  pośrodku kompozycji osadzić imitację skrzydłokwiatu, lub niezwykle popularny zamiokulkas. Stawiajmy zawsze na ekskluzywne sztuczne kwiaty https://www.kwiatysztuczne.pl/kategorie/kwiaty-ekskluzywne/, które wykonane są z surowców najwyższej jakości, wtedy dekoracje posłużą nam na długie lata.

Sztuczne kwiaty w nowoczesnych wnętrzach

Nowoczesne wnętrza niejedno mają imię, jednak wszystkie mają jedną cechę wspólną – minimalizm. Oznacza to, że im mniej, tym lepiej. Dlatego w mieszkaniach, w których panuje styl nowoczesny taki jak loftowy, czy industrialny znajdziemy naprawdę niewielką ilość dekoracji i dodatków. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie z nich zrezygnować. Naturalny kolor zielony pochodzący z roślin we wnętrzach nowoczesnych jest bardzo pożądany. Jednak zamiast kilku różnych doniczek na parapecie, postawmy dużą geometryczną donicę z imitacją rozległej obszernej palmy, lub wężownicy gwinejskiej. Zamiokulkas zamiolistny jest wprost hitem ostatnich sezonów i możemy spotkać się ze sporych rozmiarów imitacją tej rośliny nie tylko w mieszkaniach, ale również w biurach i pomieszczeniach reprezentacyjnych firm. Niezwykle modną opcją jest również duża monstera w białej donicy, lub imitacja uroczego storczyka w pasującym do wnętrza kolorze. W nowoczesnych wnętrzach sztuczny kwiat powinien idealnie współgrać z wystrojem i tworzyć dopełnienie całości. Nowoczesne sztuczne kwiaty do wazonu https://www.kwiatysztuczne.pl/ również są dobrą opcją, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na dobór kolorystyczny.

Znany i lubiany tradycjonalizm

Tradycjonalizm we wnętrzach nadal jest dość popularnym stylem. Czym jest styl tradycyjny? Harmonia, piękno i funkcjonalność – to synonimy stylu tradycyjnego. Jak zatem dobrać sztuczne kwiaty w doniczkach do tego konkretnego stylu? To trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jeszcze do niedawna funkcjonowały popularne ściany obwieszone kwietnikami z różnorodną żywą roślinnością, których podlewanie zajmowało wieki. Nic z tych rzeczy. Teraz mamy do wyboru ekskluzywne sztuczne kwiaty, które całkowicie bezproblemowo ozdobią mieszkanie. Zwisające sztuczne paprocie i bluszcze wprowadzą sporą dawkę zieleni do wnętrz, a postawiona w dużej doniczce na podłodze imitacja dorodnego fikusa lub palmy doda salonowi elegancji. Pamiętajmy, że najpiękniej kolorystykę sztucznych kwiatów podkreślą białe doniczki.

Related Posts

Okna

Okna

0 Comments

Okna odgrywają niebagatelną rolę w naszych domach. To przez nie…

Sztuczne kwiaty

Sztuczne kwiaty

0 Comments

Jak zarabiać na sztucznych kwiatach? Szukasz sposobu na zarabianie na…