Jak wybrać odpowiedni warsztat samochodowy?

0 Comments

Niestety pomimo coraz to nowszych modeli aut na polskich drogach, ich użytkownicy wciąż muszą zmagać się z częstymi awariami. Z tego powodu mechanicy mają ręce pełne roboty, a klienci muszę szukać warsztatu samochodowego, który zajmie się ich usterką. Niestety pomimo długich kolejek do warsztatów, niektóre z nich nie są godne zaufania. Niezbyt rzetelnie wykonana naprawa, a więc przysłowiowa fuszerka, zdarza się niejednokrotnie. Na co więc powinno zwrócić się uwagę podczas wyboru odpowiedniego mechanika? Przyjrzyjmy się kilku kluczowym punktom, które mogą zwiększyć pewność spełnienia naszych oczekiwań co do warsztatu.

 

Poznaj opinie najbliższych

Zaczniemy od chyba najbardziej oczywistego punktu w tym zestawieniu. Otóż jeżeli do tej pory nie korzystaliśmy z usług jakiegokolwiek warsztatu samochodowego https://readyauto.pl/oferta/mechanika-samochodowa-szczecin/ i nie mamy obycia w tej dziedzinie, to warto zasięgnąć opinii wśród naszej rodziny oraz znajomych i przyjaciół. Z pewnością któreś z nich może podzielić się swoim zdaniem, na temat lokalnych mechaników samochodowych. Wiadomo, że dobrze wykonana robota lubi nieść za sobą echo. Natomiast źle wykonana robota, potrafi niejednokrotnie nieść jeszcze większe echo. Z tego względu, jeżeli jakiś warsztat będzie naprawdę karygodny, to z pewnością dowiemy się tego od najbliższych. Natomiast jeżeli mają oni z jakimś mechanikiem dobre relacje i korzystają z jego usług od dłuższego czasu, to z pewnością będą w stanie polecić go Tobie z całego serca.  Zaczerpnięcie opinii od najbliższych osób, z całą pewnością pozwoli Tobie uniknąć zbędnych problemów i komplikacji z mechanikiem. Dodatkowo kolejnym razem już nie będziesz musiał tego robić, ponieważ prawdopodobnie po raz dobrze wykonanej usłudze, będzie po prostu uczęszczał do swojego ulubionego mechanika, który od podstaw zna już Twoje auto i wie co go tak właściwie “boli”.

 

Dobierz odpowiedni warsztat pod względem usterki

Ten punkt jest bardzo istotny, a niestety często pomijany przez klientów. Warto mieć świadomość, że mechanika samochodowa to bardzo złożona branża. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie technologia poszła zdecydowanie do przodu i praktycznie mało kto jest tzw. złotą rączką. Niejednokrotnie dany mechanik specjalizuje się w jednym bądź kilku zagadnieniach i nie jest on w stanie posiąść wiedzy z wszelkich kategorii związanych z autem. Z tego powodu powinniśmy przed oddaniem samochodu do konkretnego warsztatu samochodowego https://readyauto.pl, uprzednio sprawdzić kompetencje danej firmy. Oczywiście nieco inaczej wygląda to w większych zakładach mechanicznych, aniżeli w tych mniejszych. Większe firmy mają zazwyczaj wielu pracowników, a każdy z nich posiada nieco inne umiejętności. To pozwala rozwiązać praktycznie każdy problem w jednym miejscu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla klienta. Natomiast małe zakłady niejednokrotnie nie mają takich możliwości jak duże. Niestety jako, że te mniejsze firmy często szukają pieniędzy praktycznie na każdym kroku, to biorą oni praktycznie wszystkie zlecenia. To może grozić niekompetentnym naprawą wszelkich aut oraz po prostu zrobieniem tzw. fuszerki, w celu pozbycia się klienta i zainkasowanej gotówki.

Nie daj się zwieść tanim naprawom

Podobnie jak w powyższym punkcie, sporo warsztatów samochodowych oferuje wyjątkowo niskie ceny w ramach wykonania danej usługi. Jest często kusząca propozycja, jednak nie do końca najlepsza. Otóż klient w ramach takiej usługi, musi liczyć się z odpowiednimi konsekwencjami, które ona za sobą niesie.

Tania usługa najczęściej wiążę się z oszczędnościami na wielu płaszczyznach. Po pierwsze oznacza to prawdopodobne zastosowanie najgorszej jakości części zamiennych. Ponadto również sam pracownik otrzymuje niskie wynagrodzenie za swoją pracę. To z kolei przekłada się na nie najlepsze przyłożenie się jego do swojej pracy. Z tych powodów o wiele lukratywnej w dłuższej perspektywie czasu wychodzi po prostu skorzystanie z usług, które oferują odpowiednią jakość swojej pracy. Pomimo tego, że zapłacimy odrobinę więcej, to możemy mieć o wiele większą pewność, że nie zostaliśmy po prostu oszukani i wszystko zostało zrobione w jak najlepszym porządku, a nie tylko z pozoru.

Najważniejsze zasady, aby wybrać dobry warsztat samochodowy

Dzięki powyższym akapitom zdajesz sobie już sprawę z tego, że wybór odpowiedniego warsztatu samochodowego może wydawać się na pierwszy rzut oka prosty, ale nie do końca musi taki być. Teraz wymienimy sobie kilka najważniejszych czynników, o których koniecznie należy pamiętać, podczas gdy mamy zamiar wybrać naprawdę rzetelnego mechanika.

  • zaczerpnij zdania innych klientów o danym warsztacie,
  • porównaj średnią cenę wykonania usługi z innymi warsztatami,
  • dokładnie zapytaj o jakość wykorzystanych części,
  • zwróć uwagę na czystość oraz dbałość warsztatu oraz tamtejszych stanowisk do pracy,
  • dokładnie wypytaj o diagnozę przed oddaniem samochodu do naprawy.

Jak widać jest kilka ważnych punktów, które wydają się całkowicie obowiązkowe przed skorzystaniem z usług danego warsztatu samochodowego. Oczywiście wymienione powyżej czynniki nie są jedyne, a my jako klienci mamy prawo zapytać o najmniejszy szczegół, który nas interesuje. Takie podejście do sprawy z pewnością zagwarantuje, że ominęłam szerokim łukiem wszystkich mechaników, którzy na celu mają jedynie zainkasowanie pieniędzy i obsługę kolejnego klienta.

 

Related Posts