Jak zmierzyć średnicę trampoliny?

Jak zmierzyć średnicę trampoliny?

0 Comments

Trampolina ogrodowa w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób decyduje się na jej zakup. Jest to sposób na doskonałą rozrywkę i aktywność fizyczną, zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Warto wierzyć jak zmierzyć średnicę trampoliny oraz na jaki rozmiar się zdecydować, aby produkt był idealnie dopasowany do potrzeb.

Od czego uzależniony jest rozmiar trampoliny?

Rozmiar trampoliny jest uzależniony od kilku bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek dzieci, które będą z niej korzystać, a także ilość osób chętnych do skakania i wielkość przestrzeni, która jest dostępna w ogrodzie. Nie bez znaczenia są oczywiście także dostępne finanse.

Jak dobrać rozmiar trampoliny do liczby osób, które będą z niej korzystać?

Logiczne jest to, że im więcej osób będzie korzystało z trampoliny tym powinna być ona większa. Dla przykładu, trampolina 244 cm średnicy jest idealna dla dwóch osób, trampolina 204 cm to rozmiar dostosowany dla trzech, natomiast 366 cm to dobra propozycja dla czterech skoczków. Największe trampoliny mające ok 487 cm średnicy z pewnością nadadzą się dla 5, 6 skaczących. Jeżeli jednak, ktoś nie posiada większego ogrodu, trzeba pamiętać, że nie zmieści na siłę tak dużej trampoliny. Dobrze jest wcześniej, za pomocą metra zmierzyć dostępną przestrzeń.

Zakup trampoliny

Jak wspomniano wcześniej podczas zakupu trampoliny ogrodowej należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim znaczenie ma jej średnica. Oprócz wolnego miejsca w ogrodzie należy wziąć pod uwagę także to, aby przestrzeń, na której stoi trampolina była równa i pozbawiona wniesień.
Kolejną, niezwykle ważną kwestią jest obciążenie maksymalne trampoliny. Jest to jeden z parametrów, którego nie można pominąć. Przed wpuszczaniem chętnych na trampolinę, trzeba wziąć go pod uwagę. Maksymalne obciążenie jest zależne od materiałów, które użyto do jej budowy. Gdy z trampoliny w jednym momencie będzie korzystać tylko jedno dziecko to limit do 100 kg wystarczy, jednak kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że z czasem dołączą się też inne dzieci lub osoby dorosłe, limit, powinien być znacznie większy.

 

Zobacz również:

Dodatkowe kwestie, które należy wciąć pod uwagę

Wybierając trampolinę trzeba też pamiętać o zabezpieczeniach. Większość tego typu produktów posiada specjalne zabezpieczenia. Wyróżnić można siatki wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki nim można uniknąć niebezpiecznych wypadków. Specjaliści dużo bardziej polecają trampoliny z siatkami wewnętrznymi. Są one bezpieczniejsze od trampolin z siatkami zewnętrznymi.
Oczywiście, chcąc kupić dobrej jakości produkt, należy wziąć pod uwagę budżet. Za niewielkie pieniądze z pewnością nie uda kupić dobrej jakości produktu. Jeżeli trampolina ogrodowa ma służyć więcej niż dwa sezony musi być wytrzymała. Najlepsze modele trampolin mają możliwość wymiany zużytych elementów.

 

Na co należy zwrócić uwagę wybierając trampolinę ogrodową?

Jeżeli znajdziemy idealny model trampoliny, należy dokładnie przeanalizować cały zestaw i zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim znaczenie ma podstawa. Musi ona być solidna i stabilna. Ważne jest także to, aby nogi nie były pokrzywione czy nierówne. Najlepszym rozwiązaniem są nogi podwójne.
Kolejną kwestią jest stelaż. Grubość profili jest niezwykle istotna. Nie mogą się one wyginać. Warto zwrócić uwagę także na to, aby w zestawie znajdowały się elementy zabezpieczające skaczącego przez zderzeniami z twardszymi elementami całej konstrukcji.
Jak wspomniano wcześniej, do każdej trampoliny powinna być dołączona siatka. Musi ona być wytrzymała i wykonana solidnie. Warto także zwrócić uwagę na jakoś sprężyn. Aby spełniały one swoje zadanie, muszą być masywne i porządne.
Dodatkowym elementem, który również ma duże znaczenie, szczególnie w przypadku większych modeli, są drabinki. Ułatwiają one wchodzenie na trampolinę i schodzenie z niej. Jest to stosunkowo niewielki wydatek, ale bardzo ułatwia on korzystanie z trampoliny.

Rodzaje trampolin dostępnych na rynku

Mówiąc o zakupie trampolin, warto zwrócić uwagę, że na rynku dostępne jest kilka jej rodzajów. Mogą one być przeznaczone dla różnych grup odbiorców. Trampoliny domowe, mają mniejsze rozmiary niż modele ogrodowe. Mogą one służyć do zabawy i do ćwiczeń z małymi dziećmi. Trampoliny ogrodowe przede wszystkim charakteryzują się dużymi wymiarami. Może na niej bawić się kilka osób, a nawet rodzice z dziećmi. Ostatnim rodzajem trampolin, na które warto zwrócić uwagę, są modele fit and jump. Są one przeznaczone do wykonywania ćwiczeń i treningów fitness. Mogą być wykorzystywane w domu lub na świeżym powietrzu.

Z pewnością warto zainwestować w zakup trampoliny. Jest to idealny sposób na połączenie zabawy z aktywnością fizyczną. Specjaliści zgodnie twierdzą, że regularne zabawy na trampolinie mają bardzo dużo zalet i z pewnością warto się na nie zdecydować. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku dzieci, które nie mają zbyt dużo aktywności fizycznej. Skakanie wzmacnia mięśnie i wspomaga w walce z otyłością.