Masaż gorącymi kamieniami - jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w SPA

Masaż gorącymi kamieniami – jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w SPA

0 Comments

Czy wiesz, że masaż Balijski gorącymi kamieniami http://taotaospa.pl/masaz-balijski-goracymi-kamieniami/sięga aż starożytności? Wówczas kobiety używały kamieni gorących do łagodzenia menstruacyjnych bólów. Za samą kolebkę masażu z wykorzystaniem kamieni gorących uważa się słoneczne Indie, gdzie używano ich już tysiące lat temu do rytuałów oczyszczenia, a później dostrzeżono w nich relaksacyjne właściwości.

Opis zabiegu

Zabieg masażu gorącymi kamieniami wykonuje się w SPA http://taotaospa.pl/pomysl-na-prezent/. Używane są kamienie bazaltowe, biały marmur, a do tego także czarny granit, rubin, szmaragd, jak i także wielu innych. Kamienie poszczególne wykazują całkiem inny wpływ na ludzkie ciało. Masaż przy wykorzystaniu kamieni gorących daje bardzo głęboki relaks oraz uwalnia od stresu, który jest nagromadzony w ciele. Ma on na celu wywołanie wyciszenia oraz harmonii. Chodzi tutaj o synergię cała, ducha, jak i także umysłu. Wśród osób, które spróbowały, jak wygląda oraz działa masaż gorącymi kamieniami, opinie pojawiające się regularnie podkreślają wpływ korzystny tego zabiegu na nasze ciało. Kamienie gorące poprawiają ukrwienie skóry,a także wpływa dobrze na jej kondycję. Poza tym zwiększają samą zdolność mięśni do pracy oraz regenerują je po bardzo długim wysiłku. Masaż przy pomocy gorących kamieni wpływa również na układ limfatyczny oraz układ krwionośny. Do tego ułatwia pracę serca. Zanim zaczyna się wykonywać masaż http://taotaospa.pl/ kamienie doprowadzane są do odpowiedniej temperatury. Stopień uzyskiwany ciepła różni się zależnie od samego rodzaju kamienia. Temperatury się wahają od zera do sześćdziesięciu stopni. Masaż gorącymi kamieniami na celu ma zrelaksowanie pacjenta. Natomiast za stosowaniem zimnych kamieni przemawiają ich wszelkie przeciwzapalne właściwości. Masażysta czy też kosmetolog, który rozkłada kamienie w miejscach zgodnych z założeniami terapii meridianów, są tak zwanymi czakrami, a więc energetycznymi centrami w ciele człowieka, które stymulują pracę gruczołów wewnętrznego wydzielania. Czakry się znajdują wzdłuż samej linii kręgosłupa. Masaż kamieniami gorącymi polega na układaniu kamieni w danych miejscach oraz ich przesuwaniu bezpośrednio wzdłuż meridian w celu odblokowania energetycznych kanałów. Ciepło kamieni relaksuje znacznie mięśnie oraz pobudza krążenie zarówno limfy, jak i także krwi. Działanie odprężające tegoż zabiegu potęguje stosowanie naprzemienne manualnego masażu z masażem przy wykorzystaniu kamieni, a także stosowanie aromatycznych olejów, jak i także esencji.

Wskazania oraz przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami - jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w SPA

Na pewno masaż ten poleca się osobom zestresowanym oraz takim, które potrzebują wyciszenia. Na pewno sprawdzi się także u osób spiętych, uskarżających się na mocne bóle pleców czy też po długotrwałym wysiłku fizycznym. Jak każdy zabieg, tak też masaż gorącymi kamieniami wyróżnia się pewnymi przeciwwskazaniami. O czym musimy pamiętać? Jest to niewydolność serca, ciąża, stany nowotworowe, zaburzenia czucia czy też gorączka. O tym wszystkim oczywiście poinformuje nas osoba, która wykonuje masaż. Między innymi właśnie dlatego takie ważne jest to, aby trafić do sprawdzonego miejsca oraz pod ręce prawdziwego specjalisty. Gdzie takowych szukać? Najlepiej do gabinetu masażu trafić z polecenia. Jeśli nikt wcześniej z naszych bliskich z takiego miejsca nie korzystał, to zróbmy mały research w sieci. Bez problemu znajdziemy wiele takich miejsc. Nie umawiajmy się do pierwszego lepszego, a zapoznajmy się z opiniami na temat danego gabinetu, przejrzyjmy galerię zdjęć oraz sprawdźmy kto pracuje w danym miejscu. Może być różnie. Możemy się albo rozczarować, albo też możemy być mile zaskoczeni. Oczywiście chcielibyśmy skorzystać z drugiej możliwości. Co więcej gdy po jednym zabiegu będziemy rzeczywiście zadowoleni, to powinniśmy się skusić na kontynuowanie następnych zabiegów w tym samym miejscu. Obejdzie się już bez stresu i będziemy dokładnie wiedzieć na co możemy liczyć.

Ważne informacje na sam koniec

Na sam koniec pragniemy przekazać bardzo ważne informacje dotyczące masażu gorącymi kamieniami. Po pierwsze chodzi o objawy niepożądane. Masaż gorącymi kamieniami wykonany w sposób prawidłowy nie przynosi w żadnym wypadku ubocznych skutków. Zabieg jedynie może być niebezpieczny, gdy przeprowadza go osoba, która nie wie, gdzie się powinno położyć dokładnie kamienie, a także do jakiej konkretnie temperatury należy je rozgrzać. Znów dochodzimy do wniosku, że stawiając na niewykwalifikowaną osobę musimy się liczyć z tym, że może nam się stać krzywda. Należy jeszcze powiedzieć o samej częstotliwości wykonywania masażu. Masaż gorącymi kamieniami powinien powtarzany być możliwie tak często, jak dany pacjent tego potrzebuje. Wszystko w tym temacie jest tak naprawdę zależne od indywidualnych uwarunkowań. O czym mowa? Mamy na myśli na pewno problemy pacjenta, jak i także odporność na stres. Nie obawiajmy się, ponieważ o tym wszystkim zostaniemy szczegółowo poinformowani podczas pierwszego masażu. Nie bójmy się także zadawać pytań.

Related Posts