Okna szklarni

Okna szklarni

0 Comments

Okna szklarni – jeśli chcesz zbudować własną szklarnię, ten artykuł będzie poświęcony szklarniom a dokładniej postaram się odpowiedzieć na pytanie jakie okna wstawić do szklarni aby jak najlepiej wykorzystać kondycję naszych roślin. Jak zawsze, pisząc artykuł, staram się w jakimś stopniu poprzeć go praktyką lub wiedzą. Ten przypadek nie jest wyjątkiem. Mam szklarnię na swoim podwórku, prawdopodobnie odkąd pamiętam. Co roku coś w nim rośnie i niestety co roku wymaga pielęgnacji i naprawy. W tym roku musiałem wymienić kilka okien, ponieważ zostały uszkodzone przez drzewo podczas burzy. Myślę, że zdobyłem pewną wiedzę na ten temat.

Okna w oranżerii mogą być zbędne i nie należy wkładać tyle wysiłku w ich instalację, jak w domu, ale zapewniam, że warto zainstalować wentylację lub dwie. Jeśli chodzi o moją szklarnię, dokonałem kilku poważniejszych zmian. To powiedziawszy, dosłownie wymieniłem wszystkie okna dwa lata temu, kiedy postanowiłem sam zająć się tym oranżerią, sprzątając go i sprzątając. Zaczynam od zburzenia starych okien, które są nieprzezroczyste, ale mają ten wzór. Na przykład ten rodzaj szkła można znaleźć w drzwiach. Zdjąłem wszystkie szyby i wyczyściłem stalową konstrukcję szklarni, musiałem spawać nowe elementy nośne bo były mocno skorodowane. Po wyczyszczeniu i naprawie musiałem dokonać kilku napraw fundamentu szklarni, który wystawał z ziemi. Po prostu beton przez lata był nasiąkany wodą i miejscami zaczyna się kruszyć. Po prostu oczyściłem miejsca i użyłem nowego szalunku, naprawiłem uszkodzenia betonem, a następnie całość wyrównałem klejem do styropianu i przykleiłem profile aluminiowe w narożach i dzięki temu uzyskałem ładnie wyglądające powierzchnie i symetryczne kąty. Następnym krokiem jest pomalowanie tych fundamentów specjalną farbą do betonu, ale ważne jest, aby malować fundamenty tylko z zewnątrz, ponieważ wolę, aby wnętrze miało jak najmniej chemikaliów. W końcu hoduję rośliny, które jem i głupotą byłoby się otruć. Następnie wróciłem do metalowej konstrukcji i założyłem zawiasy na bocznych oknach, dzięki czemu mam jeszcze dwoje drzwi do mojej szklarni.

Okna szklarni
Okna szklarni

Świetliki powyżej, czyli okna, jak je nazywamy, mają nowe metalowe ramy drewniane, które również zabalsamowałem. Całość konstrukcji pomalowałem na biało. Odczekałem dzień, aż farba wyschnie i przyszedł czas na montaż szyb i okien. Wyczyściłem każde przezroczyste okno i skleiłem okna silikonem, aby mieć pewność, że dach szklarni nie kapie. Wszystkie okna mają też założone nowe uszczelki, więc przy ich zamknięciu mogę też liczyć na szczelność całej konstrukcji, której niestety do tej pory nie było. Pójdźmy o krok dalej, po zamontowaniu szyby pojechałem do Szklarza z wymiarami i odkupiłem od niego brakującą szybę, ponieważ nie chciałem montować nieprzeziernej. Moim zdaniem nie przepuszczają dużo światła, poza tym lubię patrzeć na moją szklarnię z zewnątrz, żeby zobaczyć, co się dzieje w środku. Okna w szklarni służą głównie do wentylacji. Pamiętam bardzo dokładnie, że to lato było tak upalne, że musiałam codziennie otwierać drzwi i okna, aby moje rośliny mogły oddychać. Bez względu na to, co uprawiasz, wszystko potrzebuje tlenu i dobrej cyrkulacji powietrza. Upewnij się więc, że wszystkie zewnętrzne otwory wentylacyjne w Twojej szklarni mogą być zatrzaskiwane lub otwierane.

Pamiętaj też, aby zawsze zamykać szklarnię na noc, ponieważ koty uwielbiają wspinać się na suszarnie, niszcząc w ten sposób plony. Niestety miałam okazję widzieć to nie raz i nie chcę nikogo zdziwić, gdy rano wchodzisz do szklarni, a pośrodku leżą połamane rośliny i kot sąsiadów. Bardzo smutny widok i szkoda futrzastych ludzi bo ostatecznie to nasza wina że nie zamknęliśmy szklarni. Jeśli chodzi o otwieranie i zamykanie szklarni, warto to robić rano, gdy powietrze jest świeże, aby rośliny miały jak najwięcej czasu na oddychanie, ponieważ w południe powietrze jest rozrzedzone i gorące. Otwieramy również o 6 rano i zamykamy około 20:00, a nawet 22:00, aby utrzymać trochę ciepła w szklarni przez noc. Bo jak wiesz, letnie noce mogą być zimne. Rośliny, które uprawiamy w naszych szklarniach, są delikatne i wrażliwe na prawie wszystko, a każdy nasz ruch może mieć duży wpływ na plony, które zbieramy. Pamiętajmy więc, aby dbać o nasze rośliny i zapewnić im dobre warunki. W ten sposób dotarliśmy do końca tego artykułu. Okna są bardzo ważne w oranżerii i im więcej okien tym lepiej, ale nadal trzeba pamiętać o ich używaniu. To wszystko dla mnie tutaj, dziękuję za uwagę i uwagę na ten artykuł i proszę spojrzeć na moje inne prace.

Related Posts

Okna

Okna

Okna odgrywają niebagatelną rolę w naszych domach. To przez nie…