Ile kosztuje bus do Berlina

Ile kosztuje bus do Berlina

0 Comments

Podróże międzynarodowe kojarzą się nam coraz częściej, głównie z podróżami lotniczymi, jednak jak się okazuje, wcale nie musi tak być, że akurat transport lotniczy jest najszybszy oraz najtańszy. Owszem na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, podróże lotnicze mocno potaniały i stały się dużo bardziej popularne, co nie oznacza, że zawsze są one najlepszym rozwiązaniem. Dla przykładu podróże pomiędzy na przykład Polską a Niemcami, dajmy na to między Warszawą a Berlinem lub Szczecinem a Berlinem, zdecydowanie bardziej opłaca się wykonać drogą lądową, na przykład jadąc busem relacji Warszawa Berlin, nie mówiąc już na przykład trasach o krótszych trasach  takich jak na przykład bus Berlin Szczecin czy inne busy Szczecin Niemcy. Porozmawiamy sobie chwilę na ten temat, kiedy faktycznie lepiej jest pojechać busem, niż polecieć samolotem oraz ile tak naprawdę mogą kosztować busy do Berlina i innych miast w Niemczech.

Ile kosztuje bus do Berlina?

Oczywiście zawsze wtedy kiedy mówimy o tym, ile kosztuje bus do Berlina, czy busy do niemieckich miast, musimy brać pod uwagę, z którego miejsca w Polsce będziemy wyjeżdżać oraz, do którego niemieckiego miasta będziemy zmierzać. Inna cena za bus do Berlina będzie na przykład z Warszawy, a inna za busy z Koszalina do Niemiec. Inna cena będzie na przykład z Zamościa bądź z Przemyśla do Berlina, niż z Koszalina Busy do Niemiec mogą mieć naprawdę rożne ceny. Ogólnie rzecz biorąc musi mieć tutaj też na uwadze, że im krótsza trasa, tym więcej zapłacimy za kilometr, jednak mimo wszystko im dłuższa trasa, tym ogólnie więcej wyjdzie nam zapłacić za bilet. Busy do Berlina są bardzo popularne przede wszystkim z tego powodu, że w Berlinie mieści się jedno z największych lotnisk pasażerski w naszej części Europy i zawsze wtedy, kiedy chcemy polecieć gdzieś dalej, to najczęściej mamy do wyboru albo lot z Warszawy bądź Katowic przez Berlin, do miejsca docelowego, bądź bezpośrednio z Berlina. Zdecydowanie taniej oraz paradoksalnie też szybciej, jest dojechać busem do Berlina, a następnie tam z lotniska lecieć już do miejsca przeznaczenia. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli chodzi o najdłuższe trasy w Polsce, to bus do Berlina kosztuje w przedziale cenowym od 150 do 250 zł. Tutaj zależy to jak wspomniano od odległości, czyli najdroższe bilety będą z okolic Przemyśla, ponieważ z tych rejonów Polski jest do Berlina najdalej, natomiast najtaniej będzie oczywiście z terenów przygranicznych, czyli na przykład busy ze Szczecina, busy z Poznania czy busy ze Słubic lub do Kostrzyna będą dużo tańsze, niż busy z Zamościa lub busy z Przemyśla.

Jakie jeszcze zalety ma transport busem?

Transport na lotnisko to oczywiście nie jest  jedyny powód, dla którego moglibyśmy wybrać, jeżeli chodzi o transport bus na linii Polska Berlin. Bardzo wielu Polaków pracuje w Berlinie zawodowo. Niektórzy mieszkają na stałe, a inni na przykład z terenów przygranicznych, dość często do Berlina dojeżdżają. Nawet jeżeli na przykład mieszkamy w Berlinie na stałe, to bardzo często chcemy częściej odwiedzać naszą rodzinę. Transport lotniczy w takiej sytuacji niekoniecznie musi być czymś wygodnym, bo na przykład gdybyśmy chcieli na kilka dni wyskoczyć do Polski, to nawet biorąc pod uwagę, że lot samolotowy jest dość krótki, to jednak kwestie związane z odprawą, a później z transportem na lotnisko i z lotniska do domu, na przykład naszych rodziców czy naszej rodziny, zajmuje dość sporo czasu. Natomiast busy mogą realizować kursy od danego adresu do innego adresu i w zasadzie, możemy traktować takiego busa, jak nic innego, jak taką długodystansową taksówkę. Kolejną sprawą, która może być dla wielu ludzi bardzo korzystna i przekonująca, jest kwestia taka, że w busie mamy zdecydowanie mniej rygorystyczne podejście, odnośnie do tego, ile może ważyć nasz bagaż podróżny. Dzięki temu możemy na przykład zabrać ze sobą więcej ubrań lub jakieś na przykład zapasy jedzenia, ewentualnie na przykład pamiątki, czy upominki dla naszej rodziny. Nie musimy się wcale martwić, że jeśli nasz bagaż będzie cięższy niż kilogram od tego, który jest regulaminowy, to będziemy musieli coś wyrzucać na bieżąco na lotnisku.

Jakimi busami jeździć?

Oczywiście nie możemy tutaj mówić o tym, aby ktoś polecał komuś transport byle jakim busem. Wiele osób próbuję sobie dorobić oferujących tego typu usługi przewozowe, jednak warto jest podkreślić, że nie każdy ma prawo do tego i spełnia warunki do tego, aby takie usługi świadczyć. Jeżeli wybieramy sobie nawet małą firmę, to warto byłoby sprawdzić, czy faktycznie pojazd chociażby wizualnie wygląda na taki, który jest sprawny technicznie oraz sprawdzić, czy kierowca ma ważne uprawnienia, jeżeli chodzi o przewóz osób, a na dłuższych trasach musimy też to podkreślić, kierowców powinno być dwóch, ponieważ jeżeli chcą jechać cały czas, to pomimo tego, że jest to tylko bus, to muszą się cyklicznie zmieniać. Zanim wsiądą za kółko, powinni oczywiście zażyć odpowiednio dużo odpoczynku. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo podróżowania.

Related Posts

Przewóz osób

Przewóz osób

0 Comments

Przewóz osób: Przewóz osób to dziedzina, która stale zmienia swoje…