Płytki – gdzie kupić je najtaniej i czym kierować się przy ich wyborze?

0 Comments

Choć jeszcze kilka lat temu wydawało się, że płytki zostały sprowadzone do elementu wykańczania powierzchni wyłącznie w kuchni i łazience, a w innych pomieszczeniach zostały wyparte przez znacznie popularniejsze panele, dziś sytuacja nieco się zmienia. Płytki cieszą się ponownie ogromnym zainteresowaniem i goszczą już nie tylko w dwóch wyżej wspomnianych pomieszczeniach, ale też chociażby i w salonie, przedpokoju, pokoju dziecięcym czy sypialni. Choć w wielu tych miejscach stanowią zaledwie dodatek, a nie główny element wykańczający powierzchnię, należy odnotować fakt, że przebijają się – i robią to w dobrym stylu https://ceramixplytki.pl/6-podlogowe. Jak jednak je wybrać, by rzeczywiście okazały się odpowiednim wyborem? Czy outlet płytek jest dobrym, bo najtańszym, miejscem do ich zakupu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Czemu warto postawić na płytki?

Płytki nie bez powodu stanowią coraz częstszy wybór osób wykańczających własne wnętrza, a każdy outlet płytek nie bez przyczyny przeżywa dziś prawdziwe oblężenie. Obie te rzeczy wynikają z korzyści, które płyną z postawienia właśnie na płytki. Można do nich zaliczyć między innymi:

  • olbrzymi ich wybór – obecnie płytki można dostać w najróżniejszych kolorach, wzorach, rozmiarach i kształtach – wybór, jaki dają nam ich producenci potrafi być przytłaczający;
  • uniwersalność – płytki doskonale wpisują się w każdą aranżację wnętrz, potrafiąc być albo głównym jej elementem, albo też dopełnieniem; są w stanie współpracować nawet ze swoimi największymi konkurentami – panelami;
  • łatwe czyszczenie – płytki są też bardzo łatwe w czyszczeniu, co poprawia ich użyteczność i sprawia, że są nieocenione w kuchni czy łazience, ale też wszystkich innych miejscach, które mają tendencję do brudzenia się;
  • żywotność – dobrze dobrane płytki są w stanie posłużyć nam długimi latami – jeśli oczywiście postawimy na te o jak najwyższej klasie ścieralności, która w największym stopniu wpływa na ich wytrzymałość.

Na co zwracać uwagę wybierając płytki?

Wybór płytek nie jest łatwy i nie ułatwia nam go obecność na rynku mnóstwa różnych ich rodzajów. Aby więc podjąć słuszną decyzję, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, który ich model będzie pasował najbardziej do aranżacji naszego wnętrza. Przy wyborze należy też zwrócić uwagę na:

  • kształt – obecnie można nabyć zarówno kwadratowe, jak i prostokątne płytki;
  • rozmiar – definiuje on nie tylko ostateczny wygląd, ale i stopień trudności kładzenia danych płytek – mniejsze kładzie się znacznie ciężej, co sprawia, że najczęściej ozdabiają one niewielką powierzchnię ściany czy podłogi;
  • cenę – ta powinna najbardziej odpowiadać naszemu budżetowi – jeżeli w sklepie specjalistycznym jest dla nas za drogo, zawsze możemy odwiedzić outlet płytek;
  • dodatkowe aspekty – klasa ścieralności oraz antypoślizgowości również mogą mieć wpływ na nasz wybór – zwłaszcza, jeżeli płytki kupujemy do pomieszczenia często i wybitnie przez nas eksploatowanego.

Gdzie kupić płytki – najpopularniejsze miejsca

Kluczowy w naszym wyborze płytek może się okazać wybór miejsca, w którym dokonamy ich zakupu. Myśląc o nim najczęściej udajemy się do sklepu ogólnobudowlanego, do którego jest nam zwykle najbliżej. Prezentuje on zwykle okrojony asortyment i średnie ceny, choć każdą z płytek możemy obejrzeć dokładnie i bez żadnej presji ze strony pracownika. Choć taka presja może pojawić się w stacjonarnym sklepie specjalistycznym, w nim znajdziemy też znacznie większy ich wybór. Jedyną ich wadą mogą się okazać wysokie ceny.

Opcję dla nas może stanowić również Internet, który odznacza się połączeniem przystępnych cen oraz ogromnego wyboru. Jego wadą, a właściwie grzechem głównym, jest niemożliwość dotknięcia płytek i zobaczenia ich “na żywo” (przynajmniej do czasu ich otrzymania), a – jak wiemy – zdjęcia często różnią się od rzeczywistości.

Dochodzimy wreszcie do ostatniej opcji, którą jest outlet płytek. Jest on świetnym miejscem, do którego trafiają zwykle końcówki serii płytek. Jego olbrzymią zaletą są zdecydowanie najniższe ceny, nawet na topowe modele, niemożliwe do odnalezienia ani w Internecie, ani w specjalistycznych sklepach stacjonarnych. Główną wadą outletu, mimo jego bardzo szerokiego asortymentu, jest różna ilość płytek z każdego z modeli https://ceramixplytki.pl/11-dekoracje. Jako że są to zwykle właśnie końcówki serii, mogą być ograniczone ilościowo – zawsze należy więc pamiętać o oszacowaniu, ilu ich będziemy potrzebowali i wzięciu pod uwagę tego, że warto kupować ich nieco więcej (na wypadek nieprzyjemnych zrządzeń losu). Trzeba jednak uważać – płytki trafiają do outletu również w przypadku drobnych defektów. Zawsze pytajmy, zanim dokonamy zakupu – sprzedawca musi nas o tym poinformować.

Podsumowanie

Wybór płytek nie jest w dzisiejszych czasach czymś prostym. Nie dość bowiem, że ich wybór jest ogromny, zarówno pod względem koloru, faktury, rozmiaru i kształtu to jeszcze mamy sporo miejsc, w których możemy go dokonać i sfinalizować nasze marzenie o nich. Niezależnie od tego, czy wybierzemy do tego outlet płytek, czy też standardowy sklep budowlany, z pewnością doceniam wszystkie korzyści płynące z posiadania powierzchni wyłożonej płytkami. Jeśli oczywiście właściwie je wybierzemy.

 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

Related Posts