Czy robienie tatuażu boli i jak tego uniknąć

Czy robienie tatuażu boli i jak tego uniknąć

0 Comments

Wiele osób waha się przed zrobieniem tatuażu ze względu na ból, jaki towarzyszy zabiegowi. Czy jednak jest się czego obawiać? W tym tekście dowiesz się wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć, czy robienie tatuażu boli i jak tego uniknąć.

Studio tatuażu to podstawa. W profesjonalnym salonie obsługa poinformuje cię nie tylko o tym, jak będzie wyglądał zabieg, ile potrwa, ale również jak się do niego przygotować – w tym również na jaki poziom bólu powinieneś się nastawić. To jeden z aspektów po którym oddzielisz dobre studia od tych, których lepiej unikać; dobrzy, dbający o komfort klienta tatuażyści wprowadzą cię we wszystkie tajniki zabiegu, tak żeby ten w niczym cię w trakcie nie zaskoczył. Niestety, nie wszystkie salony przykładają do tego tak samo dużą wagę, dlatego przed umówieniem się na zabieg warto jest przeczytać opinie w internecie. Te powiedzą ci dużo na temat tego, czego możesz oczekiwać po danym studiu tatuażu. Jeżeli już na etapie czytania recenzji zaczynasz mieć wątpliwości – odpuść. Nie warto iść do studia, które wzbudza twoje obawy. Zamiast tego znajdź inne, bardziej renomowane, które spełni twoje standardy i oczekiwania.

Pamiętaj, że – poza ograniczeniem bolesności – tatuażysta podczas zabiegu musi również zadbać o higienę i sterylność narzędzi. Nie bój się dopytać o szczegóły (najlepiej jeszcze przed umówieniem się na wykonanie usługi). Czy dane studio tatuażu https://www.mojecafe.pl/czy-warto-zdobic-swoje-cialo-tatuazami/ używa jednorazowych igieł? Czy tusze nie zawierają chemikaliów szkodliwych dla skóry? Czy wszystkie narzędzia zostały odpowiednio zdezyfenkowane? To podstawowe warunki bezpiecznego wykonania tatuażu, o których nigdy nie wolno zapominać czy lekceważyć. I znów – w razie jakichkolwiek wątpliwości zrezygnuj z wykonania zabiegu w danym studiu.

Dla każdego ból w trakcie zabiegu będzie odczuwalny inaczej. Powód jest prosty – każdy z nas ma zupełnie inny próg bólu. Niektórzy nawet nie poczują ukłucia podczas zastrzyku, kiedy innym zrobi się od tego słabo. To zupełnie normalne, dlatego tak wiele opinii co do bolesności chociażby poszczególnych zabiegów piercerskich. Powodem jest różna grubość skóry na konkretnych miejscach na ciele; cieńsza skóra jest delikatniejsza i bardziej wrażliwa na ból, z kolei grubsza nie dopuszcza igły do dostania się do tkanek podskórnych, dzięki czemu ból jest o wiele mniejszy. Dochodzi do tego także kwestia tkanki tłuszczowej – ta również „chroni” nas przed odczuwaniem silniejszego bólu. Dlatego też najboleśniejsze miejsca do te, gdzie skóra znajduje się tuż przy kości. 

Czy robienie tatuażu boli i jak tego uniknąć
Czy robienie tatuażu boli i jak tego uniknąć

Podsumowując, ból przy tatuowaniu zależy to nie tylko od indywidualnych predyspozycji danej osoby, ale i miejsca, na której tatuaż jest wykonywany. Nie trudno znaleźć w internecie grafiki, które w prosty sposób wskazują miejsca na ciele od tych najbardziej do najmniej bolesnych podczas wykonywania tatuażu https://www.luckyseven.pl/. Zależy to przede wszystkim od ukrwienia danego miejsca oraz od grubości skóry na nim i liczby nerwów. Niestety, brak bólu odczuwalny byłby wyłącznie w przypadku martwych nerwów. Jeżeli więc naprawdę obawiasz się bólu, zdecyduj się na tatuaż na rękach lub ramionach – to najmniej bolesne miejsca, wyłączając dłonie i nadgarstki. Z kolei najbardziej boli tatuowanie w okolicach szyi i głowy, a także żeber i kręgosłupa. 

Skoro już wiesz, od czego zależy ból podczas tatuowania, pozostaje kolejna bardzo ważna kwestia – jak go złagodzić. Przede wszystkim psychika – wbrew pozorom od niej zależy naprawdę wiele. Jeżeli nie znosisz widoku igieł, zwyczajnie odwróć wzrok lub zamknij oczy. Postaraj się skupić uwagę na czymś innym – dla przykładu, w niektórych studiach tatuażu włączana jest telewizja.

Innym z polecanych środków jest uprzednie zakupienie w aptece środka farmakologicznego do miejscowego znieczulenia. Oprócz nich na rynku dostępne są środki przeznaczone wyłącznie do łagodzenia bólu w trakcie tatuowania. Niektóre mają postać spreju, inne maści lub pianki. Środki różnią się od siebie nie tylko postacią, ale również metodą stosowania. Przeczytaj dokładnie ulotkę, żeby sprawdzić, czy stosować go przed czy w trakcie tatuowania. Dzięki takim środkom ból albo złagodnieje, albo nawet w stu procentach ustąpi, dlatego jeżeli naprawdę boisz się bólu, nie wahaj się przed sięgnięciem po jeden z nich. 

W trakcie tatuowania igły dostają się pod skórę – co prawda nie na dużą głębokość, jednak wystarczająco, by spowodować krwawienie. Również z tego względu tatuowanie może nie przykrym zabiegiem dla osób, które źle reagują na widok krwi. Upewnij się, że studio tatuażu, z którego będziesz korzystać, ma przyjazną atmosferę – zarówno jeśli chodzi o pracowników, jak i sam wystrój. Zwłaszcza przyjazny tatuażysta, który potrafi odwrócić uwagę klienta od bólu, będzie niezwykle pomocny. 

Na koniec: nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że „musi boleć”. Irytacja i zmęczenie spowodowane bólem nie są do niczego potrzebne, a tatuaż nie staje się „prawdziwszy” wraz z większą dozą bólu, z jaką został wykonany. 

Related Posts